Genel

2017 Müdür Yardımcılığı Atamaları Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi bir açıklama olmamasına rağmen üzerinde durulan çalışma neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı müdür yardımcılığı yazılı sınavını kaldıracak.

Milli Eğitim Bakanlığı Fetöyle mücadelede sınavla atamanın sızmalara neden olabileceği endişesiyle bu sistemi uygulamaktan vazgeçme kararı aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi bir açıklama olmamasına rağmen üzerinde durulan çalışma neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı müdür yardımcılığı yazılı sınavını kaldıracak. MEB müdür yardımcılığı yazılı sınavını kaldırdıktan sonra müdür yardımcılığı atamalarını sözlü mülakat değerlendirme puanlarına göre yapacak. Bakanlık bu değişikliği yaptıktan sonra müdür yardımcılığı yazılı sınavının kaldırılması gerekçesi olarak FETÖ mensuplarını, PKK mensuplarını gösterecek. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra FETÖ bağlantıları gerekçesi ile kamudan en çok personel MEB‘den ihraç edilmişti.

MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVINDAN VAZGEÇİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Fetöyle mücadelede sınavla atamanın sızmalara neden olabileceği endişesiyle bu sistemi uygulamaktan vazgeçme kararı aldı.

MÜLAKAT VE EK-2 GELİYOR

Müdür yardımcısı atamalarında Mülakat+Ek2 sistemi geliyor. Mülakattan aldığı puanın %50si+ Ek 2 değerlendirme formunun %50’si müdür yardımcısı olarak görevlendirmede geçerli puan olacak. Puan sıralamasına göre müdür yardımcılığı atamaları yapılacak.

Müdür yardımcılığında 4 yıl öğretmenlik yapmış olma şartı olacak. Mevcut müdür ve müdür yardımcılarına kadro verilip verilmeyeceği ise yönetmeliğin açıklanmasıyla açığa çıkacak. Eğer bu hususta bir değişiklik olmazsa görevlendirmeler yine 4 yıllık yapılmaya devam edecek.

http://www.kamuajans.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı