Hakkımızda

İnsanın duygu ve düşüncelerini paylaşmak, aktarmak, yaymak için izlediği yollardan biridir yazmak. Yazmak için kalemi alan kişi bazen ne yazacağını bilemez, zorla uyumaya çalışan insanın düştüğü duruma düşer. Bazen yazdığı kâğıtları buruşturur atar, bazen klavyenin silme tuşuna hırsla basar. Yazmayı düşünce zorlamasıyla değilde, parmaklarına bırakan insanlar da vardır; harfler, kelimeler kalemlerinden akar adeta; klavyelerinin tuşları yorulur.

Hüzünlerini, sevinçlerini, öfkelerini, fikirlerini, özlemlerini, anılarını, hayallerini, farklı farklı yollarla kâğıda döker insan. Kimi makale, kimi öykü, kimi deneme, kimi şiir, kimi de romanlarıyla başarır bunu. Amacı; anlatmak, anlaşılmak olan insan sözleriyle yapamadığını, kalemiyle yapmak ister.

Bizler eğitimci olarak sitemizde sadece gelecek neslin şairleri, yazarları ve fikir adamları olacak genç kalemlerin yazı ve şiirlerine yer vererek gizli kalmış yeteneklere kendilerini ifade etme ortamı sunmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken en önemli kriterimiz Türkçe’nin doğru anlaşılır kullanılması olduğunu özellikle belirtmek isteriz. Ayrıca sitemize yayınlanması için eklenilen her türlü materyalin özgün olması ilk defa yayınlanıyor olması dikkat edeceğimiz diğer önemli bir unsur olacak.

Birlikte güzel bir şeyler yapmak, paylaşmak adına attığımız bu ilk adımda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.

“Yazdıkça güzelleşir hayat!”

Başa dön tuşu
Kapalı