Genel

Yöneticilikte 4 Yıllık Sürenin Hesabı Değişti

Yöneticilikte 4 Yıllık Sürenin Hesabı Değişti Yöneticilikte 4 yıllık sürenin hesabında en son yayınlanan yönetmelikle değişiklik yapıldı. 6 Ekim’de yayımlanan MEB 2015 Yönetici atama yönetmeliğinde 4 yıllık görev süresi konusunda değişikliğe gidildi. 2014 yılında uygulanan yönetmelikte yöneticilik görev süresi için şu tanımlama yapılmıştı. (Yöneticilik görev süresi hesaplanması) MADDE 24 (1) Yöneticilikte geçen dört yıllık sürenin hesabında aynı unvanla geçirilen hizmet süreleri esas alınır. Yani aynı ünvanla farklı kurumlar da olsa toplam görev süresine bakılmıştır.

2015 yılında yeni yayınlanan yönemelikte ise (Yöneticilik görev süresi hesaplanması) MADDE 28 (1) Yöneticilikte geçen dört yıllık sürenin hesabında; en son yapılan görevlendirme tarihinden itibaren aynı unvanla geçirilen hizmet sürelerinin toplamı esas alınır….denilmektedir.

En Son yapılan müdür görevlendirmelerine göre değerlendirecek olursak; bir diareci en son göreve başladığı kurumdaki görev süresi hangi ünvanda ise ve 4 yıllık görev süresi ne zaman doluyorsa o zaman sınava girmesi gerekmektedir.

Kamudanhaber.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı