Genel

2020 Yılı MEB Yönetici Atama Sınavı Başvuru Tarihleri ve İşlemleri Ne Zaman? 2020 Yılı EKYS Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) Sınavına hazırlanan binlerce eğitim görevlisi ocak ayı içinde başvurularını gerçekleştirecek ve sonrasında belirlenecek olan imtihan yerlerinde ter dökecekler.

Sınava başvuracak adaylarda aranan en mühim koşul Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak vazife yapıyor olmaktır. Yazılı sınava öğretmenler, müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları, hâlen yönetici olarak vazife yapanlar müracaat yapabilir.  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) arasındaki protokolle, okul müdür ve müdür yardımcılığı için yapılacak sınavın adı “Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS)” olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) Duyurusu yayınlandı. Buna göre müracaat zamanı, imtihan zamanı ve imtihan netice zamanı belli oldu. 2020 Yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı müracaat ve sınav zamanı ile ilgili detaylar belli oldu. ÖSYM, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı giriş belgeleri sınavdan önce yayınlanacak. 15 Mart 2020 tarihinde uygulanacak olan Ulusal Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına (2020-MEB-EKYS) başvuracak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmalıdır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr web adresinden edinebileceklerdir. 2020 Yılı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) 15 Mart 2020 tarihinde saat 10.15’te yapılacak. Başvurular 22-30 Ocak 2020 tarihleri içinde alınacak. Geç müracaat zamanı 13 Şubat 2020 olarak belirlendi. Fotoğraflı Giriş Belgesi 9-15 Mart 2020 tarihleri içinde edinilecek. Sonuçlar ÖSYM’ce belirlenerek duyurulacaktır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve web bankacılığı Halkbank ATM, web bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Ziraat Bankası bir tek web bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) vasıtasıyla yatırılabilecektir. Bankalar, hizmet binasında yada azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM aleti bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen talibi para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Adaylar imtihan ücretini, ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer edinen “ÖDEMELER” alanından TL olarak kredi kartı/banka kartıyla da yatırabileceklerdir.  ÖSYM’nin web sitesinde gösterilen Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) kılavuzuna göre, MEB’e bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenlenecek sınava başvuranların, Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olması gerekiyor.

Geç müracaat gününde başvuru yapan adaylar, sınav ücretini aynı gün yatıracaktır. Geç müracaat gününde yapılan başvurularda imtihan tutarı, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer edinen “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Geç müracaat gününde yapılan başvurularda imtihan tutarı bankalardan yatırılmayacaktır. Adaylar imtihan ücretini, sınava müracaat bilgileri sisteme kaydedildikten sonrasında yatıracaktır. Sınava müracaat bilgileri sisteme kaydedildiği halde imtihan ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan müracaat detayları silinecek, müracaat kayıt detayları iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir. Imtihan tutarı ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Millî Eğitim Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı